• Penzion Protěž Lázně Libverda
 • Penzion Protěž Lázně LibverdaRestaurace
 • Penzion Protěž Lázně Libverda
 • Penzion Protěž Lázně Libverda - pokoje
 • Penzion Protěž Lázně Libverda - zahrada
 • Penzion Dvůr a Domeček - Hejnice
 • Penzion Dvůr a Domeček - Hejnice
 • Penzion Domeček - Hejnice
 • Kurty u penzionu Dvůr a Domeček - Hejnice
Penzion Protěž Lázně Libverda1 Penzion Protěž Lázně Libverda2 Penzion Protěž Lázně Libverda3 Penzion Protěž Lázně Libverda - pokoje4 Penzion Protěž Lázně Libverda - zahrada5 Penzion Dvůr a Domeček - Hejnice6 Penzion Dvůr a Domeček - Hejnice7 Penzion Domeček - Hejnice8 Kurty u penzionu Dvůr a Domeček - Hejnice9
 • CS
 • DE
 • PL

O NÁS

 

Objekt penzionu se nachází v chráněné krajinné oblasti Jizerské hory v nadmořské výšce 450 m n.m. v lázeňské obci Libverda. Milovníci běžek i cykloturistiky mohou využít Jizerské magistrály. Je možné projít či projet tratěmi celé Jizerské hory až do Harrachova a Krkonoš a na druhou stranu do Lužických hor. V nedalekém okolí je také možnost sjezdového lyžování.

Přímo v lázních se nachází atraktivní park s cizorodými jehličnatými a listnatými stromy a 3 tenisové dvorce. Koupání je možné v lesním rekreačním rybníku Peklo (2 km), dále na umělém koupališti v Hejnicích a přírodním rekreačním koupališti v Novém Městě pod Smrkem (6 km).

Okolí penzionu je protkáno množstvím značených turistických cest, které zavedou klienty při letní turistice na nejkrásnější místa Jizerských hor. Turisticky atraktivní je celá okolní oblast, ať již po stránce přírodních scenérií, tak i hodnotných turistických památek. Od okresního města Liberce je penzion vzdálen cca 25 km, od města Frýdlantu 10 km. Celá oblast je snadno přístupná jak ze SRN, tak i z Polska.

Využití celého areálu penzionu je možné jak pro letní, tak i zimní rekreaci, a to pro tuzemskou i zahraniční klientelu. Současně lze nabídnout celé zařízení jako výjezdové školící středisko pro české i zahraniční firmy. Stejně se nabízí i možnost využití pro klubová sportovní soustředění, oslavy narozenin, třídní srazy, svatby, školy v přírodě, ozdravné pobyty a zájezdové obědy.

 

Spojení

Trasa

Silniční

z Prahy -  po silnici E65 do Liberce, potom směr Frýdlant, v Mníšku u Liberce odbočit doprava na Oldřichov v Hájích, Hejnice a Libverdu

z Polska - přes hraniční přechod Habartice, Hrádek nad Nisou nebo Nové Město pod Smrkem

ze SRN - přes hraniční přechod Hrádek nad Nisou nebo Varnsdorf

Autobusové

z Liberce a Frýdlantu linkovým spojem do Libverdy a Nového Města pod Smrkem

Vlakové

po trati Liberec - Frýdlant, z Raspenavy směr Hejnice, Bílý Potok (nejbližší zastávka je v Hejnicích)

 

OKOLÍ:
Rekreační rybník Peklo (2 km od penzionu)

Hejnice - nejznámější poutní místo v oblasti Jizerských hor. V dvouvěžovém chrámu Navštívení Panny Marie z let 1722-29, postaveném na místě kaple ze 14. století (její část je zabudována do chrámu), je umístěna gotická socha P. Marie z 80. let 14. století. Je zde i polní oltář Albrechta z Valdštejna a řada dalších památek. V letech 1692-96 byl M.A. Canevallem přistavěn ke kostelu čtyřkřídlý klášter, který byl posléze předán františkánům. Před kostelem a klášterem řada chráněných kamenných plastik. V městečku jsou také pozoruhodné domy s hrázděnými patry.

Hora Jizera - druhý nejvyšší vrchol české strany Jizerských hor (1122 m n.m.). Na vrcholu je mohutná členitá skála, ze které je jedinečný kruhový výhled. V okolí je přírodní rezervace Prales Jizery.

Chata Smědava - horská chata z r. 1935 (původní objekt z r. 1841 vyhořel r. 1932). První zmínka o zdejší útulně je z r. 1814. Lidé sem přicházeli hlavně o mariánských svátcích, když tudy procházela procesí do Hejnic. Proti chatě stál lovecký zámeček z roku 1910, který shořel v listopadu 1969. Poblíž Smědavy se slévají vody Černé, Hnědé a Bílé Smědé a jako Smědá pokračují k Lužické Nise, do které se vlévají v Polsku.

Lázně Libverda (lázeňský park, léčivé zdroje) - lázně poprvé uváděny r. 1381. Léčila se zde řada známých lidí, dnes léčba chorob pohybového ústrojí, nervových, cévních a srdečních chorob i celkového vyčerpání. Hlavními léčivými zdroji jsou prameny minerálních vod, které jsou v provozu od r. 1786 a využívají se k přípravě léčivých koupelí a k pitným kúrám. Kromě balneoprovozu se léčí v lázních akupunkturou, jógou, rehabilitačním cvičením v tělocvičně a bazénu, masážemi, plynovými inexemi a hlavně pohybem v ideálním horském prostředí smíšených jehličnatolistnatých lesů. V lázních je řada památkově chráněných domů z let 1800-16.

Liberec - průmyslové město, poprvé uváděné r. 1352. Rozvoj města od 16. stol. díky soukenictví - základu pozdější textilní výroby, která vrcholila v 19. stol. Novorenesanční radnice je z r. 1893. Děkanský kostel sv. Antonína byl dokončen r. 1588 Markem Spazzim di Lancio. Nynější novogotickou podobu (včetně zvýšení věže na 70 m) dostal r. 1882. Zoologická zahrada z r. 1904 je nejstarší v Čechách, Botanická zahrada (založ. r. 1876) má unikátní sbírky orchidejí, masožravých rostlin a tropické flóry.

Obří sud - výletní restaurace nad Lázněmi Libverdou. Postavena r. 1931 po vzoru oblíbeného Obřího sudu na Javorníku.

Souš - osada na říčce Černé Desné je uváděna poprvé r. 1755. Český název vznikl překladem německého pojmenování Darre, což znamená suché místo, uschlý les nebo sušírnu lnu. V l. 1912-15 musela zčásti ustoupit přehradě, která dnes slouží jako zdroj pitné vody. Sypaná hráz je 364 m dlouhá a 21 m vysoká.

Zámek Frýdlant - hrad na čedičové skále stavěný rodem Ronoviců. Jako první hrad v Evropě zpřístupněn veřejnosti (již r. 1801). Sbírky nesmírné historické a umělecké hodnoty. Nejstarší je horní část hradu s věží zvanou Indica. Na Frýdlantě vládly rody Bibrsteinů (do r. 1551), Rederů (1621), Valdštejnů (1634), Gallasů (1757), Clam-Gallasů (1945), z nichž každý přispěl ke stavebním úpravám hradu - pozdějšího zámku.

 

Kontakty

PENSION PROTĚŽ
Lázně Libverda 150
463 64 Lázně Libverda

Kontaktní osoba:
Olga Stehlíková

PENSION DVŮR
Hejnice 36
463 62 Hejnice

Mobil: +420 603 290 606
Mobil: +420 604 135 944

Email:
pension.protez@volny.cz

Web:
www.protez.cz

www.ubytovanilaznelibverda.cz

Aktuality

Kalendář

Žádné nadcházející události

Zobrazit celý kalendář

^